«استرس دست دوم» چیست؟

«استرس دست دوم» چیست؟ همه این تجربه رو داریم که یک نفر جلو ما خمیازه کشیده و ما هم بی اختیار خمیازه کشیدیم. در مورد استرس هم همین اتفاق میوفته. بعضی وقتا دلتون شور میزنه همش نگران هستین بدون اینکه علتش رو بدونین.احتمالا باید ببینید کدوم یک از اطرافیان شما دچار استرس شده. همه اینها به حس همدردی ما برمیگرده که البته همیشه بد نیست، از ما محافظت میکنه

همه این تجربه رو داریم که یک نفر جلو ما خمیازه کشیده و ما هم بی اختیار خمیازه کشیدیم.

در مورد استرس هم همین اتفاق میوفته. بعضی وقتا دلتون شور میزنه همش نگران هستین بدون اینکه علتش رو بدونین.احتمالا باید ببینید کدوم یک از اطرافیان شما دچار استرس شده. همه اینها به حس همدردی ما برمیگرده که البته همیشه بد نیست، از ما محافظت میکنه مثلا اگه جایی آتش گرفته و فردی ترسیده این حس به ما منتقل میشه و شرایط رو میفهمیم.

در جامعه ای هستیم که روزانه در معرض اخبار منفی، نظرات منفی، استرس همکاران و افراد مختلف هستیم باید ببینیم چطور میتونیم در مقابل سرایت این استرس ها ایمن بشیم:

1.محدودیت و عادت خوب ایجاد کنید

مثلا مکان های شلوغ، جایی که پر از افراد پر استرس هست، ترافیک و … رو با برنامه درست محدود کنید.

 و عادت های خوب اضافه کنید: مثلا هر یک ساعت چند دقیقه استراحت کنید قدم بزنید، یه مدیتیشن کوچیک انجام بدید یکم شادی و خنده اضافه کنید به زندگی.

2.مثبت باشید استرس را پخش نکنید

وقتی با استرس افراد مواجه میشید سعی کنید به خودتون مسلط باشید و با جملات انرژی بخش و مثبت هم به اون شخص انرژی بدید و هم خودتون. اگر دچار استرس دست دوم شدید با برنامه های شاد برای خودتون انرژی مثبت ایجاد کنید تا استرس رو کاهش بدید.

منبع: huffpost

Photo from pinterest

One comment

  1. باسلام وصبحتون بخیر
    پیجتون عالی هست وممنون بابت انرژیهای مثبتی که میدید ومطالب واقعا خوبتون وعکسهای زیبا

Comments are closed.